SLD przeciwne komisji śledczej badającej sprawę majątku Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Wniosek w tej sprawie złożyło dziś Prawo i Sprawiedliwość.

Rzecznik SLD Dariusz Joński uważa, że komisja jest potrzebna ale w innej sprawie. Polityk przypomniał, ze jego klub zamierza zająć się Mariuszem Kamińskim i w najbliższym czasie złoży wniosek o powołanie komisji. Jak stwierdził Joński trzeba zająć się "policją polityczną IV RP" a przede wszystkim bylem szefem CBA, który przekroczył swoje uprawnienia.

Joński zapewnia, że SLD nie chodzi o to by za wszelką cenę bronić byłego prezydenta. Podkreślił, że to nie SLD a prokuratorzy umorzyli postępowanie w sprawie Kwaśniewskich, a prokurator generalny twierdzi, że nie ma podstaw aby je wznowić.

Rzecznik SLD dodał, że czeka na odtajnienie uzasadnienia bo wszyscy chcą wiedzieć co działo się z majątkiem byłego prezydenta i jego małżonki.

SLD swój wniosek o powołanie komisji śledczej badającej działalność CBA za czasów Mariusza Kamińskiego zamierza przedstawić w przyszłym tygodniu.