PSL nie poprze wniosku PiS o powołanie komisji śledczej w sprawie majątku Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich. Nie poprze też przeciwnego wniosku, który zapowiada SLD - o rozliczenie IV Rzeczpospolitej i CBA za czasów Mariusza Kamińskiego.

Każdej propozycji komisji śledczej konsekwentnie mówimy "nie" - powiedział rzecznik partii Krzysztof Kosiński. Wyjaśnił, że od rozwiązywania tak skomplikowanych spraw i badania materiału dowodowego jest prokuratura, a nie politycy. "Być może ta komisja ma PiS-owi posłużyć do tego, by wylansować nowego Zbigniewa Ziobrę, bo ten który był założył swoją formację" - zastanawia się Kosiński.

Rzecznik przypomniał, że PSL zaproponował by uprawnienia śledcze nadać na stałe sejmowej komisji do spraw służb specjalnych. Ta komisja mogłaby jego zdaniem zająć się sprawą majątku byłego prezydenta, sprawą Amber Gold czy infoaferą. Krzysztof Kosiński dodał, że zamiast kolejny dzień prowadzić pustą dyskusję o immunitecie Mariusza Kamińskiego i komisji śledczej, Sejm powinien przystąpić do pracy nad projektem PSL kwotowej waloryzacji rent i emerytur.