"Z sondażami od dłuższego czasu dzieje się coś dziwnego. Przecież to kompletny absurd, twierdzenie, że czołowi liderzy osiągają wynik niecałych 2 procent!" - mówi Jacek Kurski w Kontrwywiadzie RMF FM.
Reklama

"Nasza realna średnia to 10 procent. Sondaże nie uwzględniają niewiedzy ludzi. Wiele osób nie dostrzegło jeszcze Solidarnej Polski" - tłumaczy i zapewnia, że kandydat jego partii Tomasz Adamek, mimo bardzo niskich wyników sondażowych, jest wielkim atutem partii. "Jest dużo bardziej inteligentny niż celebryci PO czy SLD" - przekonuje gość RMF FM.

Tomasz Adamek wbrew temu, co twierdzili liderzy SP był jednak karany za jazdę po alkoholu. Czy to Adamek oszukał SP, czy SP Polaków? "Nie miałem takiej wiedzy. Ziobro miał wiedzę" - mówi o amerykańskich wypadkach Adamka Jacek Kurski w RMF FM. "Sprawa nie do końca jest jasna" - dodaje.

Gość RMF FM twierdzi, że pojawiające się w tabloidach zdjęcia Zbigniewa Ziobry całującego żonę i oświadczenia pary, że stara się o drugie dziecko, nie są elementem kampanii wyborczej. "To był dziubek oficjalny. Z kongresu Solidarnej Polski" - mówi o pocałunku pary uwiecznionym na zdjęciu, które jest ilustracją tekstów o planowanym powiększeniu rodziny.

"Nie wstydzę się Zbigniewa Ziobry" - zapewnia pytany, dlaczego na jego billboardach jest wielkie zdjęcie Jacka Kurskiego i bardzo mały napis "Solidarna Polska" bez pełnej nazwy partii "Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry". "W eurowyborach ludzie głosują raczej na konkretne osoby a nie na partie" - tłumaczy.

"Korwinowi idzie tak dobrze, bo jego partia nazywa się Nowa Prawica. To premia za słowo "nowa". Premia stopnieje w wynikach wyborczych i głosy Nowej Prawicy przejdą na Solidarną Polskę" - mówi Kurski.

"Polska wpisuje się w trend Europy, który pachnie Monachium" - mówi o zaproszeniu do Polski Władimira Putina Jacek Kurski w RMF FM. "Gdybyśmy cofnęli się 70 lat wstecz, to z tymi liderami, którzy są dziś w Europie, było by to samo, co z Nevillem Chamberlainem i Édouardem Daladier, w Monachium. Po raz kolejny byłoby powtórzenie tej strasznej historii" - twierdzi. "Nie trzeba było tak spieszyć się z zaproszeniem dla Putina. Dziś trzeba zrobić sankcje i pozbawić go pieniędzy" - radzi. "Z sondażami od dłuższego czasu dzieje się coś złego" - mówi Kurski pytany o niskie notowania Solidarnej Polski.