1
Kadencję Joanny Muchy na stanowisku ministra sportu wspomina się często ze względu na niesławny koncert Madonny na Stadionie Narodowym, który w znacznej części został sfinansowany ze środków resortu przeznaczonych na... rozwój siatkówki. Mucha słynna jest również jako autorka pytania o to, kto wybiera drużyny grające w finale Pucharu Polski.
Obecnie Mucha szuka dla siebie miejsca w Parlamencie Europejskim, do którego kandyduje z list PO.
Flickr.com
2 Marian Kowalski - wyróżniający się posturą kandydat został wystawiony przez Ruch Narodowy. Wcześniej Kowalski był m. in. rzecznikiem ONR i członkiem UPR. Podobnie jak inni narodowcy, w Europarlamencie ma zamiar przede wszystkim podkreślać negatywne strony członkostwa w UE. "Nie godzimy się na wizję przyszłości Polski, która swój byt opiera na jałmużnie z Brukseli" - twierdzi i dodaje: "Nie może nas zabraknąć w tym ciele jeśli chcemy dążyć do zmiany UE m.in. w kierunku jej odbiurokratyzowania. Poza tym polska racja stanu musi być reprezentowana w Unii Europejskiej. Dziś nie jest".
Newspix / WOJTEK JARGILO
3
Michał Marusik to kandydat Kongresu Nowej Prawicy, o którym głośno zrobiło się kiedy media zwróciły uwagę na jego monarchistyczne poglądy. Marusik publicznie zadeklarował, że jest monarchistą i najlepiej by było, gdyby Polską rządził król. "Państwo powstawało wokół króla. Król tworzył sobie swoje imperium. Ale restytucja monarchii to bardzo odległa sprawa. Nam jest potrzebna instytucja, która zapanuje nad administratorami i rządzącymi, żeby nie wykonywali swojej władzy przeciwko poddanym. Żeby nasze władze nas nie gnębiły" - powiedział w TOK FM Marusik.
Fot. Youtube
Fot. Youtube">
Youtube
4 Bokser Tomasz Adamek został kandydatem na europosła Solidarnej Polski. Pięściarz zapewniał, że postara się sprostać zadaniu, jakie stawia przed nim partia, a konkretnie jej wyborcy. W Parlamencie Europejskim zamierza skupić się przede wszystkim na obronie życia. Adamek przekonywał też, że wcześniej miał wiele propozycji startu w wyborach, ale był młodszy i wolał toczyć walki ringowe. Dlaczego wybrał Solidarną Polskę? Bo, jak tłumaczył, partia ta prezentuje program, z którym Adamek może się utożsamić.
Newspix / KAMIL KRZACZYNSKI
5 Anna Kalata startuje z listy SLD. Była minister pracy (wówczas w barwach Samoobrony) rozpoznawalna jest również w branży rozrywkowej i wśród fanów kina bollywoodzkiego. W 2010 zagrała w filmie z Bollywood - "Cztery spotkania". W 2012 roku brała z kolei udział w "Tańcu z gwiazdami". Jest także autorką książki "Prawdziwe Zmiany – mój eliksir młodości".
Newspix / Michal Piesciuk
6 Alicja Tysiąc pojawiła się na warszawskiej liście SLD. Zdaniem szefów partii jej postać wciąż kojarzy się z "walką kobiet o prawo do aborcji" - podał Super Express. Kandydatka jest znana przede wszystkim za sprawą odszkodowania, za odmówienie jej aborcji w sytuacji, w której ciąża mogła zagrażać jej zdrowiu. 20 marca 2007 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał orzeczenie, w którym nakazał Rzeczypospolitej Polskiej wypłacenie Alicji Tysiąc 25 tys. euro zadośćuczynienia oraz 14 tys. euro na pokrycie kosztów sądowych. Trybunał przyznał zadośćuczynienie ze względu na naruszenie przez Polskę Art. 8 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (prawo do poszanowania życia prywatnego).
Newspix / FOCUS58
7 Armand Ryfiński - okrzyknięty przez internet mianem "papieża antyklerykałów" - startuje w wyborach z listy Twój Ruch Europa Plus. W swoich wystąpieniach mówi o kwestiach społecznych i gospodarczych, ale wielu pamięta go przede wszystkim z paradowania w centrum Warszawy w stroju biskupa.
Newspix / MICHAL FLUDRA
Powiązane
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama
Reklama