Separatyści w Słowiańsku twierdzą, że uwolnili dwóch oficerów oddziałów specjalnych Alfa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Rzeczniczka SBU Maryna Ostapenko powiedziała Kanałowi Piątemu, że żaden jej funkcjonariusz nie został uwolniony przez terrorystów.

Samozwańczy mer Słowiańska Wiaczesław Ponomariow twierdzi, że są także postępy w rozmowach na temat zwolnienia 7 wojskowych z państw OBWE. Wśród nich jest Polak. Separatyści liczą, że tu także uda się dokonać wymiany.

Tymczasem prorosyjscy bojownicy z automatami zdobyli radę miejską Amwrosijewki. Na budynku powiesili flagę Republiki Donieckiej, ukraińskie rozerwali i zdeptali. Na miejsce przyjechało 5 milicjantów, którzy powiedzieli, że popierają separatystów. Mer miasta, któremu grożono bronią, napisał podanie o zwolnienie. W innej miejscowości, Konstantynówce, porwano szefa okręgowej komisji wyborczej. Wcześniej porwano innego jej członka.

W Krasnoarmiejsku koło Doniecka udało się jednak zlikwidować posterunek separatystów. Zrobili to patriotycznie nastawieni mieszkańcy obwodu donieckiego z batalionu obrony terytorialnej Donbas. Zatrzymanych wraz z arsenałem, między innymi, 3 automatami Kałasznikowa przekazano milicji w sąsiednim obwodzie dniepropietrowskim.