Pracownicy elektrowni atomowej Fukushima zostali ewakuowani z terenów położonych blisko wybrzeża. Decyzja ma związek z niewielką falą tsunami, która powstała wskutek trzęsienia ziemi w pobliżu Wysp Japońskich.

Spółka Tokyo Electric Power Company zapewnia, że wstrząsy nie spowodowały nieprawidłowości w pracy elektrowni. Na wszelki wypadek postanowiono jednak ewakuować pracowników z powodu ostrzeżenia o zbliżającym się tsunami. Fala spowodowana przez trzęsienie ziemi nie była jednak wielka - miała 30 centymetrów wysokości.

Sejsmografy zarejestrowały wstrząsy o sile 7,3 stopnia w skali Richtera, a ich epicentrum znajdowało się 250 kilometrów na wschód od wybrzeży wyspy Honsiu. Nie ma informacji o ewentualnych poszkodowanych lub stratach materialnych na Wyspach Japońskich.

Elektrownia atomowa w Fukuszimie została zniszczona w czasie trzęsienia ziemi w marcu 2011 roku. Katastrofa ekologiczna, którą spowodowało uszkodzenie reaktorów jest uznawana za największy po Czarnobylu wypadek w dziejach energetyki atomowej.