Wielka Brytania oszalała na punkcie dziecka księcia Williama i księżnej Kate, które w najbliższych dniach ma przyjść na świat. Bukmacherzy obstawiają płeć i imię dziecka. Matki czekają z jego ogłoszeniem, by móc tak samo nazwać swoje dzieci, a #royalbaby jest najczęściej używanym w historii Twittera.

Szaleństwo, które trwa na Wyspach jest porównywalne z tym, które towarzyszyło ślubowi książęcej pary. Co 10-ty nowonarodzony Brytyjczyk nie ma na razie imienia. Rodzice czekają na przyjście na świat najmłodszego potomka rodziny królewskiej, by swoje dziecko nazwać tak samo.

Dziecko księcia Williama i księżnej Kate ma przyjść na świat w najbliższych dniach. Wiele brytyjskich świeżo upieczonych matek postanowiło czekać z nazwaniem swego niemowlęcia do czasu, gdy zostanie ogłoszone imię małego księcia lub księżniczki. Mówią, że marzą o tym, by ich dziecko nosiło takie samo imię.

Reklama

Zgodnie z prawem Wielkiej Brytanii, imię dziecka należy zgłosić do urzędu najpóźniej sześć tygodni po jego urodzeniu.

Bukmacherzy wśród prawdopodobnych imion dla dziewczynki wymieniają: Alexandra, Charlotte, Elizabeth, Diana i Victoria, dla chłopca prawdopodobnymi imionami są: George i Jakuba.

Reklama

Brytyjskie media spekulują także, jak będzie wyglądał królewski potomek. Na zlecenie kilku portali, genetycy opracowywali symulacje jak może wyglądać dziecko Williama i Kate po urodzeniu i za kilkanaście lat.

Monety dla rówieśników

Z okazji narodzin książęcego potomka, Mennica Królewska przygotowała prezent, dla dzieci, które przyjdą na świat w tym samym dniu - srebrne monety o nominale 1 pensa.

Wybito 2 013 monet, w Wielkiej Brytanii dziennie rodzi się średnio 2 000 dzieci, więc prezentów powinno wystarczyć dla wszystkich maluchów, które przyjdą na świat w tym samym dniu, co dziecko Kate i Williama.

Moneta jest zapakowana w niebieski lub różowy woreczek.

Fotoreporterzy czekają już pod szpitalem

W ostatnich dniach fotoreporterzy zaczęli okupować już chodnik w pobliżu szpitala, w którym ma przyjść na świat królewski potomek. Szpital jest już także przygotowany na poród. Rodzina królewska wynajęła całe skrzydło szpitala…., w którym także przyszli na świat William i Harry (wcześniej, królewskie dzieci rodziły się w pałacu Buckingham).

W ubiegłym tygodniu cztery parkingi przed szpitalem zostały dostosowany do zasad bezpieczeństwa gości, a na terenie parkingu przez cały miesiąc obowiązuje zakaz parkowania. Lindo Szpitala Mariackiego w Paddington, ogłaszając zakaz parkowania między 1-31 lipca.

Koszt pobytu w szpitalu kosztuje £ 4,965 za noc.