Zgodnie zapowiedzią, Pałac Kensington opublikował na Twitterze cztery zdjęcia księcia Jerzego z nowo narodzoną siostrą księżniczką Charlotte. To ich pierwsze wspólne fotografie i pierwsze zdjęcia księżniczki Charlotte od 2 maja, kiedy się urodziła.
Książę Jerzy z księżniczką Charlotte / PAP/EPA / DUCHESS OF CAMBRIDGE HANDOUT

Jerzy, ubrany w biały komplet z niebieskimi elementami, siedzi na białej sofie, trzymając małą księżniczkę, ubraną w całości na biało. Na jednej z fotografii całuje ją w główkę. Zdjęcia wykonała osobiście ich mama- księżniczka Kate, jak informuje Pałac Kensington- w połowie maja w rodzinnej wiejskiej rezydencji Anmer Hall w hrabstwie Norfolk.

Reklama

Podobne nieoficjalne fotografie upubliczniono w sierpniu 2013 roku, gdy książę Jerzy był w wieku swojej siostry. Zrobił je ojciec Kate, Michael Middleton. Wywołało to kontrowersje.

Przed dwoma dniami poinformowano, że za niespełna miesiąc - 5 lipca - księżniczka Charlotte zostanie ochrzczona w Sandringham przez arcybiskupa Canterbury. Ceremonia, która będzie miała charakter prywatny, odbędzie się w kościele pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny, oddalonym kilka kilometrów od domu rodziny - rezydencji Anmer Hall. Data uroczystości ma prawdopodobnie związek z planami królowej Elżbiety, która wybiera się na letni odpoczynek do rezydencji Balmoral w Szkocji.

Brat księżniczki Charlotte - książę Jerzy - został ochrzczony w Pałacu świętego Jakuba w październiku 2013 roku.