Specjalna kilkunastoosobowa grupa wyjaśni zabójstwo trzyosobowej rodziny w Gdańsku. Poinformowała o tym na konferencji prasowej rzeczniczka gdańskie Komendy Wojewódzkiej Joanna Kowalik-Kosińska.W garażu mężczyzny, który z partnerką i 1,5-roczną córeczką został zabity przy ul. Długiej w Gdańsku, nie znaleziono materiałów wybuchowych.

Rzeczniczka dodała, że policja uruchomiła specjalny numer telefonu w tej sprawie. Wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców należy zgłaszać pod numer 0 800-677-777.

Joanna Kowalik-Kosińska dodała, że przeszukano już garaż należący do zamordowanej rodziny. Nie znaleziono w nim materiałów wybuchowych.

Policja zna już nazwiska ofiar, ale nie zostaną one podane do wiadomości publicznej.

Przeprowadzone zostały sekcje zwłok ciał ofiar, ale ich wyniki nie są jeszcze znane.

Śledztwo w tej sprawie zostało przejęte przez Prokuraturę Apelacyjną w Gdańsku.

Zastrzelony mężczyzna związany z handlem bronią?

Zamordowany w Gdańsku Adam K. 21 marca miał stanąć przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe oskarżony o nielegalny handel bronią. Zginął 6 dni przed początkiem procesu - dowiadują się "Fakty" TVN. Tym samym potwierdzają się informacje tvn24.pl, że nazwisko mężczyzny pojawia się w jednym z aktów oskarżenia dotyczącym handlu bronią.

Prokuratura nie komentuje tych doniesień.

Policja wciąż pracuje przy ulicy Długiej w Gdańsku, gdzie wczoraj doszło do potrójnego zabójstwa. Osoby, które zginęły wczoraj w kamienicy przy Długiej to 30-letnia kobieta, 33-letni mężczyzna i półtoraroczne dziecko. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16:00.

Wojsko na miejscu potrójnego morderstwa / Newspix / FORMANIEWICZ