Klub Ruchu Palikota zmniejszy się o jedną osobę. - Jeden z posłów RP przyszedł i zapytał, czy mógłby wstąpić do klubu SLD - powiedział na antenie TVN24 rzecznik Sojuszu Dariusz Joński. Wszystko wskazuje na to, że chodzi o Adama Kępińskiego.

Według informacji TVN24 ogłoszony transfer dotyczy posła z Opolszczyzny Adama Kępińskiego. - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - powiedział Joński.

Poseł, który chce być w SLD, był już wcześniej w Sojuszu. - Był jednym z pierwszych członków SLD, zapisał się w 1999 roku. Jeśli bliżej jest mu do lewicy, to rozmawiamy, a jeśli podejmie taką decyzję, to sam o tym powie - zaznaczył Joński.

W jego opinii, poseł RP powinien być w klubie SLD jeszcze w piątek.

Reklama

Po przejściu nowego posła do klubu SLD, będzie on liczył 26 posłów. Z kolei klub Ruchu Palikota po utracie jednego posła będzie miał 41 mandatów w Sejmie.

Kępiński w ławach poselskich zasiada po raz pierwszy. Jest członkiem dwóch komisji: skarbu państwa i ds. UE. Należy też do kilku parlamentarnych zespołów, m.in. ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, ds. diabetyków, ds. pogranicza polsko-czeskiego i ds. przyjaciół Odry. Na forum Sejmu wystąpił dotychczas 28 razy, złożył też 131 interpelacji.

Jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego, a z zawodu - przedsiębiorcą.

TVN24/IAR