Francuski aktor Gerard Depardieu przybył do Rosji, gdzie spotka się z Władimirem Putinem. W tym tygodniu prezydent Rosji podpisał dekret, na mocy którego aktorowi zostało przyznane rosyjskie obywatelstwo.

Przedstawiciel Kremla poinformował, że Gerard Depardieu przybył do Soczi na prywatne spotkanie z Władimirem Putinem. Możliwe, że podczas niego 64-letni aktor otrzyma nowy paszport.

W ubiegłym miesiącu Gerard Depardieu, chcąc uniknąć zbyt wysokiego, 75-procentowego podatku, przeprowadził się do belgijskiej wioski Nechin. W liście otwartym do premiera Francji Gerard Depardieu napisał, że rozpoczął pracę w wieku 14 lat i - jak podkreślił - zawsze płacił podatki i inne daniny. Twierdzi też, że w mijającym roku zapłacił 85 procent podatku od przychodu, a w ciągu ostatnich 45 lat - 145 milionów euro.

Po tym, jak list został opublikowany, Władimir Putin zaproponował aktorowi rosyjskie obywatelstwo. Aktor, wyrażając wdzięczność za ten gest, mówił, że kocha Rosję i jej kulturę, a jego ojciec był komunistą i słuchaczem Radia Moskwa.