Jeden z dwóch liderów Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry złożył nam niedawno ofertę powrotu do PiS - powiedział Adam Hofman w RMF FM .

Polityk nie chciał ujawnićo kogo chodzi. Wiadomo, czego oczekuje w zamian: - Za swój powrót chce miejsca na liście do PE dla siebie i jeszcze jednej osoby - ujawnił polityk.

- To też pokazuje, że oni sami nie wierzą w to, że to się uda. I to jest taki pic na wodę, fotomontaż - podsumował Hofman.

W pdobnym tonie wypowiadał się w TOK FM poseł PiS Mariusz Antoni Kamiński: - Została złożona oferta przez jednego z liderów Solidarnej Polski o tym, że jest gotowy wrócić do Prawa i Sprawiedliwości w zamian za jedynkę do europarlamentu plus jeszcze ewentualnie dobre miejsce dla jednego z posłów Solidarnej Polski.

Gazeta.pl twierdzi, że chodzi o Beatę Kempę. Ta jednak zaprzecza: - To ewidentne kłamstwo. Ani ja nie rozmawiałam na ten temat z nikim z Prawa i Sprawiedliwości, ani też nikt z Prawa i Sprawiedliwości nie rozmawiał ze mną na ten temat. Ja nie jestem osobą, która kupczy, czy się sprzedaje, więc jest to kłamstwo ewidentne. I tyle.

Posłanka mówi, że to "prymitywna próba" przykrycia konwencji w Kutnie, na której Solidarna Polska ma zaprezentować swojego kandydata na premiera rządu technicznego. Podobno ma nim być Stanisław Kluza - były minister finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.