PZPN musi teraz znaleźć nowego selekcjonera biało-czerwonych. Kandydatów jest kilku.

Jednym z faworytów jest Maciej Skorża, były trener Legii. "Niedawno był oczywistym kandydatem na selekcjonera: wydawało się, że z Legią wygra mistrzostwo, puchar kraju, a jeśli dodać do tego niezłe występy w europejskich pucharach, trudno o lepszą rekomendację" - pisze "Przegląd Sportowy".

Maciej Skorża

Maciej Skorża

źródło: Newspix

Kolejnym kandydatem na następcę Smudy jest Piotr Nowak, były piłkarz. "Jego dokonania budzą szacunek. To jeden z niewielu polskich szkoleniowców od wielu lat, który zrobił karierę za granicą" – tłumaczy "Przegląd Sportowy".

W "Przeglądzie Sportowym" pada także nazwisko trenera i byłego piłkarza Michała Probierza, który jednak sam "przyznał, że jest za młody i woli codzienną robotę w klubie". 1 marca 2012 roku Probierz objął bowiem funkcję trenera Wisły Kraków, zastępując na tym stanowisku Kazimierza Moskala.

"Przegląd Sportowy" jako potencjalnego selekcjonera kadry wymienia także Jerzego Engela. Podobno "Grzegorz Lato nie ufa mu równie mocno, co na początku kadencji".

Ostatnim polskim kandydatem jest trener Śląska Wrocław – Orest Lenczyk. "Nie można lekceważyć trenera mistrzów Polski. Trudno sobie wyobrazić, by nie podjął rozmów, jeśli zadzwoni telefon od Grzegorza Laty" – zauważa "Przegląd Sportowy".

Możliwe jednak, że nowym trenerem biało-czerwonych zostanie trener z zagranicy.