Na 21 kwietnia PiS planuje 100-tysięczną manifestację, by bronić TV Trwam, tradycyjnych wartości i Kościoła - informuje "Rzeczpospolita".

Politycy PiS liczą, że konfrontacyjna postawa PO wobec Kościoła pomoże im zebrać rekordowe tłumy - nawet 100 tys. osób. Mają też nadzieję na zmobilizowanie prawicowych i konserwatywnych wyborców oraz przekonanie o. Tadeusza Rydzyka, że warto popierać PiS, a nie Solidarną Polskę.

Jak mówi poseł PiS Andrzej Jaworski, temat manifestacji będzie znacznie szerszy niż sprawa TV Trwam. "Chodzi o coraz częstsze dyskryminowanie katolików w różnych dziedzinach" - podkreśla.

To właśnie Jaworski obok posłanek PiS Anny Sobeckiej i Małgorzaty Sadurskiej odpowiadają za to, by Radio Maryja było przychylne najnowszej inicjatywie partii - stwierdza "Rz".

Reklama

"Mamy zapewnienie o takim poparciu" - mówi Jaworski. "Skoro co roku pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę przyciąga około pół miliona ludzi, to szacujemy, że do stolicy wybierze się co najmniej 100 tys. i będzie to największa demonstracja od kilkunastu lat" - ocenia.

PiS planuje wciągnąć w organizację manifestacji katolickie organizacje i środowiska, a także kibiców.