Pacjent, którego czeka bolesna kuracja, chciałby, by igłę wbijała mu pielęgniarka o kształtach modelki. Choć to irracjonalne, ale ma nadzieję, że ukłucie nie spowoduje nieprzyjemnego uczucia i przeszywającego bólu. Jeśli rzeczywiście nadchodzą ciężkie czasy – a ekonomiści, nie wyłączając ministra finansów Jacka Rostowskiego, prześcigają się w kreśleniu czarnych scenariuszy – to czeka nas seria uderzeń po kieszeni. Pewnie będziemy płacić wyższe podatki i do tego jeszcze mniej zarobimy.
Aby złagodzić smak tej gorzkiej pigułki, premier postanowił, że kurację przeprowadzą ministrowie ładniejsi od poprzednich. Nie wiemy na przykład, co – poza prężeniem torsu na plaży – potrafi minister transportu Sławomir Nowak. Wiemy natomiast, że wiele nastolatek uważa go za przystojniaka.
Fakt, że Bartosz Arłukowicz jest lekarzem, nie daje mu jeszcze kompetencji do objęcia fotela ministra zdrowia. Gdy był gwiazdą komisji hazardowej, poznaliśmy jego umiejętności śledcze. To może przydać się do szukania luk np. w systemie refundacji leków, ale nie wystarczy do zreformowania kluczowej dla społeczeństwa branży. Szybko przekonamy się więc, czy wystarczy mu determinacji i wiedzy. Sympatyczny uśmiech daje mu jednak większy kredyt zaufania.
Najładniejszą nową twarzą w ekipie jest niewątpliwie minister sportu Joanna Mucha. Mimo młodego wieku jest politykiem ambitnym i nad wieloma kolegami z rządu góruje wykształceniem. Ma też ciąg na bramkę, co oczywiście powinno jej się przydać w resorcie sportu. Trudno jednak wyobrazić sobie jej walkę ze starymi wyjadaczami z PZPN i innych sportowych federacji. Byli w stanie okiwać twardego gracza, jakim był Mirosław Drzewiecki.
Dla bardziej dojrzałych wyborców miodem na serce ma być stateczny Jarosław Gowin – twardy zwolennik wolnego rynku, który manierami zdecydowanie odróżnia się od reszty polityków. Ale czy to wystarczy, by przełamać opór korporacji prawniczych oraz administracji i uprościć prawo? To będzie test, jakiego Gowin jeszcze nie miał.
Nie wiemy więc, czy rząd będzie skuteczniejszy. Ładniejszy jest z pewnością.