W czwartek i w piątek w Warszawie odbędzie się Szczyt Partnerstwa Wschodniego. Policja uruchamia specjalną infolinię, pod którą będzie można uzyskać informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu.

Jak powiedział we wtorek PAP rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński, numer: (22) 60 380 38 działać będzie od czwartku od godziny 8 rano do zakończenia szczytu w piątek (także w nocy). "Dzwoniąc na ten numer będzie można uzyskać informacje o aktualnych utrudnieniach w ruchu, np. o ulicach, które w danym momencie są wyłączone" - powiedział.

Szczyt odbędzie się w ramach polskiej prezydencji. Wezmą w nim udział prezydenci i premierzy krajów członkowskich UE i Partnerstwa Wschodniego.

Mieszkańcy Warszawy i osoby pracujące w stolicy powinny spodziewać się utrudnień m.in. na trasach dojazdowych z lotniska Okęcie do centrum miasta. Wzdłuż tych ulic ograniczona zostanie również możliwość parkowania.

Reklama

Parkować nie będzie też można wzdłuż całego Traktu Królewskiego. Ograniczeń m.in. w zatrzymywaniu się i postoju można się też spodziewać na ulicach położonych w okolicach pl. Zamkowego i Starego Miasta, na ul. Grzybowskiej, Królewskiej, a także w okolicach Centrum Nauki Kopernik, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Zakazy parkowania będą również w okolicach hoteli: Hyatt, Westin oraz Hilton, w których zatrzymać się mają przywódcy państw.

"Będziemy robić wszystko, by utrudniania były jak najmniej uciążliwe dla kierowców. Ulice będą wyłączane chwilowo, na czas przejazdu kolumn z głowami państw" - podkreślił Karczyński. Zaapelował równocześnie, by zwracać uwagę na znaki informujące o zmianach w organizacji ruchu i słuchać poleceń m.in. policji i funkcjonariuszy BOR.

Policjantów z Warszawy, zabezpieczających imprezę, wspierać będą m.in. koledzy z Lublina. (PAP)

pru/ itm/ jra/