Prof. Hrynkiewicz zawodowo związana jest z Instytutem Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Kolejne miejsca na liście PiS w okręgu w Rzeszowie zajmują posłowie Stanisław Ożóg, Kazimierz Moskal, Andrzej Szlachta i aktualny senator Zdzisław Pupa.

Do Sejmu kandydują także dotychczasowi posłowie: Antoni Błądek, Zbigniew Chmielowiec, Kazimierz Gołojuch, Krzysztof Popiołek i Jan Warzecha. Z ostatniego miejsca na liście PiS o mandat będzie zabiegał kandydat tej partii w wyborach na prezydenta Rzeszowa Jerzy Cypryś. Wśród kandydatów jest też była wojewoda podkarpacka Ewa Draus.

W okręgu w Krośnie na drugim miejscu znalazł się wykładający na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Uniwersytecie Rzeszowski politolog Waldemar Paruch, na trzecim jest dotychczasowy poseł Piotr Babinetz, a na czwartym obecny senator Stanisław Piotrowicz.

PiS planuje w piątek złożyć swoje listy w okręgowych komisjach wyborczych

O ponowny wybór walczą również posłowie: Jan Bury, Andrzej Ćwierz, Mieczysław Golba i Adam Śnieżek oraz trzech wicemarszałków województwa podkarpackiego poprzedniej kadencji: Stanisław Bajda, Bogdan Rzońca i Kazimierz Ziobro. Na liście PiS są też była burmistrz Jasła Maria Kurowska i przedsiębiorca Dorota Chilik.

Obecnie PiS w okręgu rzeszowskim ma 8 posłów, a w krośnieńskim 6. "Mamy nadzieję, że w Sejmie następnej kadencji będziemy mieli 10 posłów z okręgu w Rzeszowie i 8 w Krośnie" - powiedział w środę PAP lider podkarpackiego PiS wicemarszałek Kuchciński.

PiS planuje w piątek złożyć swoje listy w okręgowych komisjach wyborczych.

Z kolei do Senatu z PiS kandydują obecni senatorowie Alicja Zając w Krośnie, Kazimierz Jaworski w Rzeszowie, Władysław Ortyl w Mielcu, senator w latach 1997- 2005 Janina Sagatowska w Stalowej Woli i przewodniczący sejmiku woj. podkarpackiego w latach 2006-10, adwokat Andrzej Matusiewicz w Przemyślu.