Z powodów związanych z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom spotkania Biuro Ochrony Rządu wprowadza bardzo poważne ograniczenia w ruchu drogowym i pieszym oraz ograniczenia w możliwości parkowania pojazdów, szczególnie na parkingach i ulicach usytuowanych w centrum miasta i na dojeździe z portu lotniczego.

26-28 maja: Wyłączony dojazd z Okęcia, zakaz parkowania w Centrum i na Trakcie Królewskim

Czasowe wyłączenia z ruchu na trasach dojazdowych z lotniska Okęcie do centrum Warszawy. W miejscach tych ograniczona zostanie również możliwość parkowania. Bardzo poważne ograniczenia spodziewane są także na całym Trakcie Królewskim. Na ulicach położonych w jego okolicach wprowadzone zostaną także zakazy zatrzymywania się i postoju.

27 maja (piątek): Wstrzymanie ruchu pieszego: Plac zamkowy, Trakt Królewski

Z ruchu pieszego w całości wyłączona zostanie także wschodnia część placu Zamkowego od kolumny Zygmunta do Zamku Królewskiego oraz ul. Krakowskie Przedmieście obustronnie, na odcinku od ul. Ossolińskich do skweru Hoovera.

27-29 maja (piątek-niedziela) – całkowite wyłączenie i ograniczenia: Trakt Królewski, Stare i Nowe Miasto

Ulica Krakowskie Przedmieście będzie wyłączona z możliwości przejazdu, aż do niedzieli, 29 maja. Ograniczeń można spodziewać się także na ulicach w obszarze Starego i Nowego Miasta, a także na ul. Bonifraterskiej oraz Anielewicza. Duże utrudnienia spodziewane są także w okolicach Dworca Centralnego w Warszawie i na Al. Jerozolimskich.

Zakazy parkowania w dniach 27-28 maja (piątek-sobota)

- ul. Żwirki i Wigury w okolicach ul. Pruszkowskiej oraz Miecznikowej

- ul. Anielewicza, Karmelicka, Lewrtowskiego, Zamenhofa

- ul.Belwederska przy Belwederze, skwer Giertoycia przy pomniku J. Piłsudskiego

- Krakowskie Przedmieście – na odcinku: Królewska - Senatorska, ul. Karowa na odcinku: Wiadukt Markiewicza - Browarna, Tokarzewskiego - Karaszewicza, Królewska,
- okolice hotelu Hyatt - ul. Spacerowa na odcinku Belwederska - droga wewnętrzna hotelu, ul. Belwederska na odcinku Gagarina – Lądowa

- Al. Jerozolimskie na odcinku ul. Chałubińskiego - E.Plater, ul. E.Plater na odcinku Al. Jerozolimskie - Nowogrodzka, ul. Nowogrodzka na odcinku E.Plater - Chałubińskiego, ul. Chałubińskiego na odcinku Nowogrodzka - Al. Jerozolimskie

Plac Zamkowy, Podwale, Senatorska, Kapitulna, Dziekania, Kanonia, Jezuicka, Celna, Brzozowa, Boleść, Grodzka, Bugaj, ul. Bonifraterska, Długa na odcinku Miodowa - Kilińskiego, Kilińskiego, plac Krasińskich.

Jak informuje urząd m. stołecznego Warszawy wymienione zakazy parkowania mogą ulec zmianie.