Nie mamy sygnału o istotnym zagrożeniu terrorystycznym podczas wizyty w Polsce Baracka Obamy - zapewnia ABW. Prezydent USA będzie w Polsce w piątek i sobotę.

"Na dzień dzisiejszy nie mamy poważnego sygnału dotyczącego zagrożenia antyterrorystycznego dla tej wizyty" - powiedział w środę dziennikarzom wiceszef ABW płk Paweł Białek. Dodał, że agencja bierze pod uwagę różne scenariusze i stara się przygotować procedury przeciwdziałania różnym zagrożeniom.

Przygotowaniami do wizyty Obamy w Polsce zajmuje się m.in. Centrum Antyterrorystyczne ABW, które analizuje wszystkie spływające sygnały o potencjalnych zagrożeniach.

W piątek i w sobotę w Warszawie odbywać się będzie XVII szczyt państw Europy Środkowo-Wschodniej. Obama ma spotkać się z jego uczestnikami, a w sobotę rozmawiać z prezydentem Bronisławem Komorowskim oraz premierem Donaldem Tuskiem.

W programie Obamy na sobotę jest też złożenie wieńców pod pomnikiem Powstania Warszawskiego, Grobem Nieznanego Żołnierza i pomnikiem Bohaterów Getta. Prezydent USA będzie też w Katedrze Wojska Polskiego, gdzie - jak dowiedziała się PAP - ma się spotkać z przedstawicielami rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

Funkcjonariusze Secret Service, odpowiadający za ochronę prezydenta USA, są już w Warszawie.