W czasach prawdziwej zarazy bądźmy odporni na wirus kłamstwa - zaapelował w piątek był premier, szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

Donald Tusk na Twitterze odniósł się do sytuacji dotyczącej informacji wokół koronawirusa. "Chiny i Rosja rozpoczęły wojnę informacyjną z Zachodem. Główne tezy: +wirus przyszedł z USA+ oraz +Unia nic nie robi+ rozpowszechniane są przez pożytecznych idiotów, także w Polsce. W czasach prawdziwej zarazy bądźmy odporni na wirus kłamstwa" - zaapelował b.premier.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Łącznie w Polsce od 4 marca, czyli od dnia, gdy poinformowano o pierwszym przypadku w kraju, zdiagnozowano 61 osób zarażonych SARS-CoV-2, jedna z zakażonych osób zmarła. To pacjentka hospitalizowana w Poznaniu. Jej stan był ciężki, cierpiała też na inne choroby.