Wrocławski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu czterech osób podejrzanych ws. oszustw przy pośrednictwie kredytowym. Aktualnie w śledztwie status podejrzanego ma 99 osób - podała we wtorek Prokuratura Krajowa.

Jak podała PK, Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieścia uwzględnił wniosek prokuratora i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące Damiana K., Mariusza B., Daniela S. i Pawła O.

Podejrzani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw przy pośrednictwie kredytowym.

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu prowadzi śledztwo w tej sprawie od sierpnia 2016 r. W toku postępowania weryfikowana jest działalność firm z tzw. grupy Council działających na rynku usług finansowych i pośrednictwa kredytowego, występujących pod różnym nazwami, takimi jak: Enterprise Investment Zarzadzanie Ryzykiem Katarzyna Książek, EI Global, Personal Finanse, Council sp. z o.o., Europejska Grupa Finansowa Council SA, Kancelaria Prawna Proculus sp. z o.o. czy DIPiA sp. z o.o, ale powiązanych ze sobą osobowo i kapitałowo.

Jak podała Prokuratura, aktualnie w śledztwie status podejrzanego ma 99 osób.(PAP)

autor: Agata Tomczyńska