Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podziękował w środę wieczorem Państwowej Komisji Wyborczej za wybór Magdaleny Pietrzak na szefową Krajowego Biura Wyborczego. Według niego, to bardzo dobra kandydatura.

"Skoro dzisiaj MSWiA krytykują #Owsiak i #Międlar to znaczy, że sprawy w Polsce idą w dobrym kierunku. A ja dziękuję #PKW za wybór bardzo dobrej kandydatury na Szefową #KBW. Dziękuje również #PawełSzrot i #MirosławSanek za merytoryczną rozmowę z PKW. #Daliścieradę" - napisał Brudziński w środę na Twitterze.

W środę w siedzibie PKW odbyło się spotkanie z trzema kandydatami na szefa Krajowego Biura Wyborczego, których - zgodnie ze znowelizowanymi przepisami Kodeksu wyborczego - przedstawił przewodniczącemu PKW szef MSWiA. Byli to: urzędniczka, sekretarz powiatu łowickiego miasta Zduńska Wola i gminy Skierniewice Magdalena Pietrzak; obecny zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, b. dyrektor generalny MEN Mirosław Sanek oraz obecny wiceszef KPRM, b. legislator klubu PiS Paweł Szrot.

PKW poinformowała po spotkaniu, że zdecydowała o powołaniu na szefa Krajowego Biura Wyborczego - z dniem 3 marca - Magdaleny Pietrzak.

Przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński mówił w środę, że w ocenie PKW "wszystkie trzy kandydatury były bardzo wyrównane". Jak dodał, o wyborze Pietrzak, zdecydowało m.in. to, że miała "najwięcej może kontaktu" z prawem wyborczym. (PAP)

autor: Marta Rawicz