Jak powiedział PAP dyrektor szpitala Adam Szałanda, pieniądze przeznaczone zostały na adaptację nowych pomieszczeń urologii oraz wyposażenie oddziału w nowe łóżka, szafki oraz specjalistyczny sprzęt medyczny.

2 mln zł pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, resztę przekazały samorządy oraz prywatne firmy z Suwałk.

Szałanda dodał, że powstał praktycznie nowy oddział o powierzchni 550 m kw., w zupełnie innym miejscu niż stary. "Oddział trzeba było remontować, bo warunki, jakie były w poprzednim miejscu, nie przystawały do obecnych czasów. Teraz pacjenci będą mieli odpowiedni standard leczenia, a pracownicy prawidłowy standard pracy" - powiedział dyrektor.

Reklama

Na nowej urologii jest 25 łóżek. We wszystkich salach są sanitariaty. Na oddziale są gabinety zabiegowe, a za pół roku ma powstać przy oddziale sala operacyjna.

Szałanda dodał, że miejsce po starej urologii będzie służyło jako tzw. pomieszczenie rotacyjne, niezbędne podczas modernizacji kolejnych oddziałów szpitalnych. "Chcemy modernizować kolejne oddziały, ale musimy mieć wolne pomieszczenia, gdzie przeniesiemy pacjentów bez konieczności zmniejszania usług medycznych. Taką funkcję będą w przyszłości pełniły pomieszczenia dawnej urologii" - powiedział Szałanda.

"Musimy dbać, aby jakość świadczonych usług medycznych była w naszym regionie na jak najwyższym poziomie. Chcemy w szpitalu modernizować kolejne oddziały, żeby pacjenci mieli lepszy komfort leczenia" - powiedział Bogdan Dyjuk, członek zarządu województwa podlaskiego, odpowiedzialny za służbę zdrowia.

Urologia to trzeci oddany w tym roku oddział w suwalskim szpitalu - wcześniej kosztem 1 mln zł powstały oddział okulistyczny i blok porodowy za 1,6 mln zł. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć remont oddziału chirurgii dziecięcej.

Szpital Wojewódzki w Suwałkach przez ostatnich sześć lat zainwestował w remonty i modernizację placówki ok. 100 mln zł, z czego 32 mln pochodziły z budżetu województwa. Pozostałe środki pozyskano głównie z UE.(PAP)

autor: Jacek Buraczewski