B. poseł Kukiz'15 Sylwester Chruszcz oficjalnie dołączył do koła poselskiego Wolni i Solidarni - poinformował przewodniczący WiS Kornel Morawiecki. - Witamy cię Sylwek i dziękujemy ci, że będziesz z nami - dodał.

Sylwester Chruszcz podkreślił, że w tej chwili przeprowadzane są w kraju reformy: w polityce historycznej, w odzyskaniu suwerenności gospodarczej, w obronie rodziny, odzyskaniu werwy i witalności w polityce zagranicznej, które przejdą do historii. - Te wszystkie rzeczy dzieją się na naszych oczach - zaznaczył.

Jego zdaniem osoba, która chce wziąć odpowiedzialność za kraj musi się włączyć w te reformy. - Nie odpowiadała mi tylko i wyłącznie rola opozycji, która złośliwie komentuje. Ja uważam, że trzeba swoje doświadczenie zawodowe, swoje doświadczenie społeczne przekazać, dać tym osobom, tym środowiskom, które chcą dzisiaj w Polsce odbudować Polskę gospodarną, Polskę prorodzinną, Polskę narodową. Polskę taką, o którą walczyliśmy od 1989 roku - zaznaczył Chruszcz.

Podziękował Kornelowi Morawieckiemu za zaproszenie do koła. - Mam nadzieję, że bardzo dużo zrobimy jeszcze przez te dwa lata, a nasze środowiska będą się rozwijać, będziemy znaczącym elementem nie tylko w Sejmie, ale także na scenie politycznej - podkreślił Chruszcz.

Sylwester Chruszcz z zeszłym tygodniu opuścił klub Kukiz'15 i poinformował, że wstąpi do koła poselskiego Wolni i Solidarni. - Chcę uczestniczyć w obozie, który realnie reformuje kraj, a nie być w opozycji, która tylko recenzuje - oświadczył.