Jedna osoba zginęła, a kilkanaście zostało poszkodowanych w czołowym zderzeniu auta osobowego z busem, do którego doszło w środę rano w Mierzęcicach (Śląskie), na drodze ekspresowej wiodącej w kierunku lotniska w Pyrzowicach. Trzy osoby są ciężko ranne.

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara, wstępne ustalenia wskazują, że kierowca volkswagena golfa, prawdopodobnie wyprzedzając inny samochód, zjechał na przeciwny pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym od strony Pyrzowic busem marki mercedes.

"Kierowca golfa zginął na miejscu. Busem podróżowało, wraz z jego kierowcą, 18 osób, które trafiły do szpitali. Wśród nich trzy osoby są poważnie ranne" - powiedziała rzeczniczka. Wśród poszkodowanych nie ma dzieci.

Do wypadku doszło na odcinku drogi ekspresowej S1 łączącym węzeł drogowy w Podwarpiu z Międzynarodowym Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Droga została zablokowana w obu kierunkach, policjanci wyznaczyli objazd drogą krajową nr 78. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.