W związku z intensywnymi opadami deszczu, głównie na południu kraju, możliwe są przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych na rzekach w trzech województwach: śląskim, dolnośląskim i opolskim - poinformowało w czwartek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
Reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego stopnia (w trzystopniowej skali) dla województwa śląskiego oraz drugiego stopnia dla dolnośląskiego i opolskiego.

Z powodu ciągłych opadów deszczu w województwie opolskim, w dwóch miejscach woda przekroczyła poziom ostrzegawczy - poinformował w czwartek rano kpt. Roman Felusiak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Jak informuje IMGW, w czwartek na Śląsku oraz w Małopolsce opady okresami o umiarkowanym natężeniu - prognozowana suma opadów lokalnie do 25 mm. W nocy z czwartku na piątek na obszarze od Opolszczyzny i Górnego Śląska, przez centrum kraju, po Lubelszczyznę opady okresami o umiarkowanym natężeniu - prognozowana suma opadów lokalnie do 25 mm.