Podczas stłuczki warto zadbać o szczegóły, by szybko uzyskać odszkodowanie

stłuczka, wypadek, zdarzenie drogowe
Jeżeli stłuczka była z naszej winy – straty pokryjemy z ubezpieczenia autocasco (jeśli je mamy; jeśli nie – płacimy z własnej kieszeni, autocasco nie jest obowiązkowe)ShutterStock
17 marca 2016

Miałem niedawno stłuczkę. Nic poważnego, trochę pogiętej blachy. A jednak byłem w szoku, nie bardzo wiedziałem, jak się zachować – opowiada pan Andrzej. – W efekcie nie dopilnowałem wielu spraw, nie zrobiłem zdjęć... Spisaliśmy oświadczenie, nie wzywaliśmy policji, bo sprawca wypadku nalegał, by tego nie robić. Teraz czekam na wypłatę odszkodowania. Sprawa się przeciąga, pieniędzy jeszcze nie dostałem, ubezpieczyciel wynajduje kolejne nowe przeszkody, ma coraz to nowe żądania. Wiem, że popełniłem błąd. Cóż z tego, kiedy refleksja przyszła poniewczasie – pisze czytelnik

2491358-katarzyna-parol-czajkowska-dyrektor.jpg
Katarzyna Parol-Czajkowska dyrektor Departamentu Dochodzenia Roszczeń Centrum Odszkodowań DRB

Doświadczenie pana Andrzeja nie jest odosobnione. Pod wpływem emocji spowodowanych stłuczką możemy pogubić się w trudnej sytuacji. Dlatego warto zapamiętać pewien algorytm postępowania, licząc na to, że nigdy się nie przyda...

Pozostało 98% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png