Autopromocja

Greenberg Traurig Grzesiak uznana za najlepszą, nową firmę podatkową w Europie

Podatki
PodatkiShutterStock
26 maja 2014

International Tax Review uznał warszawskie biuro Greenberg Traurig za najlepszą, nową firmę doradztwa podatkowego w Europie („European Best Tax Newcomer in 2014”).

Greenberg Traurig jest obecny w Polsce od połowy 2012 roku i w tym czasie przeprowadził w Polsce wiele ważnych transakcji. Jak czytamy w komunikacie kancelarii: " Dział Doradztwa Podatkowego, kierowany przez Partnera Marka Kozaczuka, pracował przy między innymi:

1. Największym przejęciu w Polsce w 2013 i 2014 roku – czyli przejęciu Polkomtela przez Cyfrowy Polsat, które było poprzedzone odwrotnym przejęciem, czyli nabyciem przez Polkomtel spółki Spartan Capital Holding. To była wyjątkowo skomplikowana z punktu widzenia podatkowego transakcja kończąca największy w historii Polski i największy w Europie w ciągu ostatnich lat wykup lewarowany.

2. Największym bankowym przejęciu – czyli zakupie 98,5% udziałów Rabobank w Banku Gospodarki Żywnościowej przez BNP Paribas

3. Drugim największym bankowym przejęciu – czyli przejęciu przez Bank PKO BP S.A. aktywów Nordea Bank Polska."

Zarówno przejęcie Polkomtela, jak i BGŻ były nominowane przez International Tax Review do Europejskiej Transakcji Roku w swoich kategoriach.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Prawnik.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.