Autopromocja

Logicor wspiera rozwój firmy Mauser Poland

logicor
fot. materiały prasowe
24 maja 2023

18 maja 2023: Logicor, wiodący właściciel i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, zakończył rozbudowę części logistyczno-biznesowej dla dotychczasowego klienta Mauser Polska. Na obejmującą niemal 5 tys. m2 inwestycję złożyło się 4,1 tys. m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej i 134 m2 powierzchni biurowej. Całość będzie liczyć ponad 9 tys. m2.

Mauser Polska, spółka zależna Mauser Packaging Solutions, dostarcza klientom z różnych branż rozwiązania i usługi w zakresie opakowań przemysłowych. Od 2012 roku firma zajmuje park Logicor Gliwice I, a ukończona rozbudowa pozwoli jej na dalszy rozwój działalności poprzez zwiększenie usług polegających na regeneracji i dostarczaniu kontenerów typu IBC (Intermediate Bulk Containcer) do transportu i przechowywania płynów. 

Regenerowane pojemniki IBC mają mniejszy ślad węglowy, co pomaga zmniejszyć wpływ firmy na środowisko, a jednocześnie gwarantuje niezawodność i bezpieczeństwo. Globalna sieć napraw i renowacji firmy Mauser pozwala na nieprzerwane dostawy wysokiej jakości regenerowanych pojemników IBC.

logicor
 

Rozbudowana powierzchnia logistyczna wyposażona jest w wysokiej jakości materiały (m.in. posadzkę epoksydową), oświetlenie typu LED, system zraszaczy ESFR oraz innowacyjne narzędzia, takie jak przyjazna dla użytkownika technologia automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów.

Łukasz Wesołowski, Dyrektor Zakładu Mauser Polska, powiedział:

- Współpraca z Logicor gwarantuje realizację strategicznego planu rozwoju Mauser Packaging Solutions w Polsce. Natomiast rozbudowa typu build-to-suit oznacza, że jesteśmy w stanie rozszerzyć nasze usługi i świadczyć usługi regeneracji kontenerów IBC dla klientów w całym regionie.

Ernest Ziółkowski, Head of Project Management CEE, Logicor, powiedział:

- Dzięki rozbudowie istniejącego obiektu na terenie Logicor Gliwice I mogliśmy zapewnić firmie Mauser Poland nowoczesną, wysokiej jakości powierzchnię w doskonałej lokalizacji, która umożliwi jej rozwój na terenie Górnego Śląska i nie tylko.

Park Logicor w Gliwicach położony jest na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Podstrefa Gliwice), stanowiącej część Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Lokalizacja, dzięki doskonałym połączeniom komunikacyjnym autostradami A1 i A4 oraz bliskości granicy polsko-czeskiej i polsko-słowackiej, ułatwia ekspansję na rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

logicor
 

 

O Logicor

Logicor jest jednym z wiodących właścicieli i operatorów nowoczesnych nieruchomości logistycznych i dystrybucyjnych w Europie. Na dzień 31 grudnia 2022 roku posiadaliśmy portfel 594 wysokiej jakości nieruchomości o powierzchni najmu 13,4 mln mkw. zlokalizowanych na kluczowych europejskich rynkach logistycznych. Siedziba Logicor znajduje się w Londynie i Luksemburgu.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: Patronat

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.