Za każdym razem, gdy ktoś w Moskwie chce usłyszeć słowo „pokój”, pada kolejny rozkaz do zbrodniczego ataku – oświadczył Wołodymyr Zełenski, komentując nocny atak dronów na Ukrainę.

„Ponad 20 zabójczych dronów, do tego pociski rakietowe, liczne ostrzały – i to tylko w ciągu ostatniej nocy terroru Rosji przeciwko Ukrainie” – napisał na Twitterze w środę prezydent Ukrainy.

„Za każdym razem, gdy ktoś próbuje w Moskwie usłyszeć słowo +pokój+, pada kolejny rozkaz do takich zbrodniczych ataków” – dodał Zełenski.

Podkreślił, że pokój przybliżają sukcesy ukraińskiej armii, a globalną stabilność może przywrócić globalna jedność.

„Pełne utrzymanie reżimu sankcyjnego wobec Rosji realnie przywraca siłę Karty Narodów Zjednoczonych” – napisał Zełenski.

W nocy z wtorku na środę Rosja przeprowadziła kolejny atak dronami na Ukrainę. Zestrzelono 16 z 21 dronów, jednak są informacje o ofiarach śmiertelnych. Atakowane były obwód kijowski, żytomierski i chmielnicki.

We wtorek w Moskwie odbywały się rozmowy prezydenta Rosji z przywódcą Chin, w tym także o „uregulowaniu pokojowym” w wojnie z Ukrainą, postrzeganym przez Zachód jako próba zamrożenia konfliktu. (PAP)

rsp/ tebe/