„Ważna informacja: Zielony korytarz jest w przygotowaniu. Na najwyższym szczeblu (…) Nie możemy podnieść głowy z powodu ostrzałów – w Siewierdoniecku, Lisiczańsku, Popasnej. Rosyjskie samoloty i artyleria obracają nasze miasta w ruinę” – napisał na Facebooku Hajdaj. Jego wpis cytuje agencja Ukrinform.

„Rosjanie celowo odcinają wodę, gaz, dostawy prądu, drogi do ewakuacji, dostaw żywności i lekarstw” – przekazał szef władz obwodu ługańskiego, dodając, że najeźdźcy zakłócają też sygnał telefonów komórkowych.

Hajdaj oświadczył, że na szczeblu państwowym trwają plany otwarcia korytarza humanitarnego, ale ostrzegł mieszkańców, by wierzyli w tej sprawie tylko informacjom z oficjalnych źródeł. „Nie wierzcie rosyjskim okupantom w ich korytarze – są zdolni do wszelkich prowokacji!” - zaalarmował.

Reklama

W osobnym wpisie Hajdaj poinformował o dwóch ofiarach śmiertelnych i ośmiu osobach rannych w wyniku ostrzału osiedla w Siewierdoniecku (https://www.facebook.com/photo/?fbid=133885545817504&set=a.118901720649220).