Na polskim rynku działa obecnie kilkanaście kantorów internetowych. Który wybrać? O opinie postanowiliśmy zapytać samych zainteresowanych, czyli użytkowników tego typu platform. Tegoroczne badania konsumenckie jednoznacznie pokazały, że serwisy Walutomat.pl oraz InternetowyKantor.pl, to jedne z najczęściej wybieranych przez Polaków platformy internetowej wymiany walut.

Przepis na sukces

Na czym polega fenomen tych dwóch konkretnych serwisów? Przede wszystkim należy podkreślić, że zarówno Walutomat, jak i InternetowyKantor.pl, należą do jednego z największych graczy na rynku spółki Currency One. To najdłużej działająca firma w tym sektorze gospodarki, oferująca swoim użytkownikom szereg usług związanych z kupnem, bądź sprzedażą walut. Te dwa serwisy działają na nieco innych zasadach, dzięki czemu nie stanowią dla siebie konkurencji, z powodzeniem funkcjonując równolegle. Różnica między nimi polega na tym, że Walutomat to serwis pośredniczący, natomiast InternetowyKantor.pl działa na zasadach niemalże identycznych, jak kantory stacjonarne.

Rzetelne pośrednictwo

Walutomat daje możliwość wymiany waluty między swoimi użytkownikami. Klienci serwisu mają do wyboru dwie możliwości: dokonanie transakcji z zastosowaniem najlepszego kursu rynkowego, bądź oferowanie własnego kursu wymiany. Atrakcyjność tego rozwiązania polega na tym, że Internauci proponują kursy korzystniejsze cenowe od banków czy kantorów stacjonarnych. Po akceptacji warunków przez obie strony, serwis automatycznie realizuje transakcję, weryfikując wcześniej czy obie strony dysponują wystarczającą ilością środków na koncie. Opcja ta pozwala zaoszczędzić część środków, szczególnie opłacalna jest podczas wymiany większej sumy pieniędzy, gdzie nawet kilkunasto groszowa różnica w cenie jest odczuwalna. Poza samą wymianą waluty Walutomat oferuje szereg usług dla klientów indywidualnych i biznesowych, związanych z konkurencyjnymi cenowo przelewami zagranicznymi. Walutomat jest członkiem międzynarodowych sieci Ripple, SEPA, SEPA Instant, które oferują błyskawiczne transfery walutowe. W ciągu 11 lat istnienia platformy wymieniono na niej ponad 70 miliardów złotych.

Materiały prasowe

Kantor dostępny dla każdego

InternetowyKantor.pl oferuje z kolei swoim klientom kupno lub sprzedaż waluty po kursach kantorowych. Jednak i w tym przypadku mogą oni liczyć na ofertę lepszą cenową, niż ta proponowana przez banki czy tradycyjne punkty wymiany walut. Co prawda serwis, podobnie jak wspomniane instytucje, zarabia na różnicy między kursami kupna i sprzedaży, jednakże różnica ta jest znacznie niższa. Oczywiście fakt, że transakcje dokonywane są bezgotówkowo, to kolejna korzyść tego typu rozwiązań. Serwis proponuje także tanie przelewy zagraniczne i wygodne metody wpłat środków do serwisu. Jego klienci zaoszczędzili wspólnie już ponad miliard złotych, w stosunku do standardowych ofert bankowych.

Rozwój branży – silna konkurencja

Rynek internetowej wymiany walut stale się rozwija. Wśród ogromnej konkurencji warto zdecydować się na współpracę ze sprawdzonym, wiarygodnym partnerem, na którym możemy polegać. Oba serwisy należące do spółki Currency One, oferują swoim klientom dostęp do bardzo szerokiej gamy usług. Dostępność aplikacji mobilnej, wykresów walutowych, konkurencyjne kursy wymiany, nadzór KNF oraz przejrzyste warunki korzystania, sprawiły że firma to godny zaufania partner, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Potwierdzeniem ugruntowanej pozycji serwisów na rynku, jest uhonorowanie portali tytułem Konsumencki Lider Jakości 2021, w ramach kategorii Internetowe kantory wymiany walut.

KAROLINA MENDRELA

Materiały prasowe