Minister obrony Antoni Macierewicz walczy o interesy polskiej armii i bezpieczeństwo kraju; to najlepszy minister, jakiego mogła mieć armia - powiedziała w poniedziałek PAP rzecznik klubu PiS Beata Mazurek. Jej zdaniem, PO w sprawie obronności nie zrobiła nic albo niewiele.

Mazurek odniosła się w ten sposób do konferencji przedstawicieli "gabinetu cieni" PO, według których Ministerstwo Obrony pod kierownictwem Macierewicza, to resort skandali, chaosu i niekompetencji, a rządy PiS w zakresie obronności to "demolowanie" armii i bezpieczeństwa.

"Antoni Macierewicz to najlepszy minister obrony, jakiego mogła mieć armia, dba o wydatki na obronność, dba o żołnierzy, daje im nowe ścieżki awansu, przedłuża im możliwości zatrudnienia, bo po 12 latach kontraktów dobrze wyszkoleni żołnierze do tej pory byli wyrzucania na bruk" - powiedziała PAP Mazurek.

Jak oceniła, Macierewicz "otwarcie i jasno walczy o interesy polskiej armii i bezpieczeństwo naszego kraju".

Zdaniem Mazurek, Platforma w sprawie obronności nie zrobiła "nic albo niewiele". "Jedyne co Platforma potrafi, to nieustannie nas za wszystko krytykować" - podkreśliła.