Reklama

Z komunikatu wynika, że chodzi o syryjskiego uchodźcę zatrzymanego w ub. piątek. "W ramach przeprowadzonego dotąd śledztwa nie znaleziono dowodów na istnienie konkretnego zagrożenia" - głosi komunikat MSW Nadrenii Północnej-Westfalii cytowany przez Reutersa.

AFP cytuje tymczasem rzecznika MSW Nadrenii-Palatynatu według którego były doniesienia o ryzyku zamachu w związku z zaplanowanym na 26-28 sierpnia wznowieniem rozgrywek Bundesligi. "Są informacje, z których wynika, że coś było przewidziane na początek Bundesligi" - powiedział rzecznik.

Jednocześnie nie był on w stanie sprecyzować, na ile przygotowania ewentualnego zamachu były zaawansowane. AFP dodaje, że zatrzymania w Mutterstadt dokonały siły specjalne.

Wcześniej dziennik "Bild" podał na stronach internetowych - również powołując się na rzecznika MSW Nadrenii-Palatynatu - że zatrzymano "wysokiej rangi przedstawiciela terrorystycznego ugrupowania Państwo Islamskie", a wcześniej informację na jego temat uzyskano z więzienia w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Pod koniec lipca w Bawarii na południu Niemiec doszło do dwóch zamachów, do których przyznało się Państwo Islamskie: w pociągu pod Wuerzburgiem młody Afgańczyk zaatakował siekierą i nożem pasażerów, raniąc pięć osób, a w Ansbach uchodźca z Syrii wysadził się w powietrze, raniąc 15 osób.