24 miliony złotych będzie kosztowało zabezpieczenie medyczne Światowych Dni Młodzieży. Wstępny plan działań służb medycznych w czasie spotkania pielgrzymów z papieżem Franciszkiem przedstawiono w Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

Potrzebne pieniądze na zakup sprzętu i pracę ratowników są zarezerwowane w budżecie państwa - zapewniał w rozmowie z IAR podsekretarz stanu w ministerstwie zdrowia - Marek Tombarkiewicz.

15 milionów złotych przeznaczonych będzie na działanie między innymi dodatkowych zespołów medycznych, namiotów szpitalnych, czy dodatkowy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. O zdrowie dwóch i pół miliona spodziewanych w Krakowie pielgrzymów zadba kilka tysięcy ratowników medycznych i lekarzy z całego kraju. Większość z nich będzie pracowała w czasie najważniejszej uroczystości - spotkania z papieżem Franciszkiem w Brzegach pod Krakowem - mówi Małgorzata Popławska - dyrektor Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

W opracowaniu dokładnego planu zabezpieczenia medycznego Światowych Dni Młodzieży będzie pomagać Światowa Organizacja Zdrowia.
Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą w ostatnim tygodniu lipca.

Reklama