PKW: Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej

23 października 2015

Dziś kończy się kampania wyborcza. O północy rozpocznie się cisza wyborcza i potrwa do zamknięcia lokali wyborczych czyli do niedzieli do godziny 21.00.

W niedzielę będziemy wybierać posłów i senatorów na kolejną, czteroletnią kadencję. W czasie ciszy nie można prowadzić kampanii, rozdawać ulotek, ani organizować wieców przypomina szefowa Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj. Nie można agitować, zwoływać zgromadzeń i podawać wyników sondaży dodaje Tokaj.

W czasie ciszy wyborczej nie trzeba usuwać już opublikowanych materiałów dotyczy to także kampanii w internecie dodaje Beata Tokaj. Materiały umieszczone w internecie przed ciszą nie muszą być usuwane, ale nie wolno dokonywać aktualizacji takich informacji przypomina Beata Tokaj.

Najsurowsza kara - do miliona złotych - grozi za publikację sondażu wyborczego. Niedzielne głosowanie odbędzie się w godzinach od 7.00 do 21.00

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381425mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.