Państwowa Komisja Wyborcza jest przygotowana do przeprowadzenia niedzielnego głosowania. 25 października będziemy wybierać posłów i senatorów na kolejną - czteroletnią kadencję.

Jak mówi przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński karty do głosowania zostały wydrukowane, a wszystkie lokale wyborcze są gotowe. PKW, okręgowe i obwodowe zakończyły przygotowania, karty są przekazywane komisjom w terenie. Głosowanie rozpocznie się w niedzielę o 7.00 rano i potrwa do godziny 21.00 przypomina Hermeliński.

Żeby oddać ważny głos trzeba na karcie do głosowania postawić tylko jeden znak "iks" - w kratce obok nazwiska wybranego kandydata. Karta do głosowania w wyborach do Sejmu jest broszurą mówi szefowa Krajowego Biura Wyborczego Beata Tokaj. Pierwsza strona jest informacyjna i zawiera instrukcję "jak oddać ważny głos", kolejna kartka to spis treści, a dopiero na kolejnych kartach są nazwy komitetów i listy kandydatów i dopiero tu stawiamy znak "iks" mówi Tokaj.

W wyborach do Senatu także stawiamy tylko jeden znak "iks" dodaje Tokaj. Karta w wyborach do Senatu jest koloru żółtego i jest jednostronicowa mówi szefowa KBW.

W poniedziałek PKW poinformuje o komitetach wyborczych, które przekroczyły pięcioprocentowy próg wyborczy (dla komitetów koalicyjnych próg wynosi 8 procent). Oficjalne wyniki wyborów poznamy prawdopodobnie we wtorek.