Czy dojdzie do telewizyjnej debaty Kopacz-Szydło? Zarówno Platforma Obywatelska, jak i Prawo i Sprawiedliwość deklarują gotowość do rozmowy kandydatek na premiera przed kamerami.

Potwierdziliśmy gotowość do debaty - mówił na konferencji prasowej szef sztabu PO Marcin Kierwiński. Jak zaznaczył, powinna ona być zorganizowana przez trzy stacje telewizyjne: TVP, TVN24 oraz Polsat. Polityk dodał, że naturalnym rozmówcą premier Kopacz powinien być prezes PiS-u Jarosław Kaczyński. Pogodziliśmy się z tym, że pan prezes od wielu już lat ucieka od jakiejkolwiek debaty - powiedział. Jak wyjaśnił, skoro wskazał w zastępstwie Beatę Szydło, także na taką debatę będzie gotowość ze strony Platformy Obywatelskiej.

Debata była planowana na 16 października. Taki termin proponował TVN24. Ale, jak mówił rano w Polskiem Radiu rzecznik rządu, termin ten koliduje z obowiązkami Ewy Kopacz. 15 i 16 października premier będzie w Brukseli na posiedzeniu Rady Europejskiej. Prawdopodobnie debata odbędzie się 20 października.