„Czuję się na tyle kompetentna, żeby poprowadzić zespół ludzi, którzy będą umieli działać na rzecz dobra Polski. Nie boję się wyzwań, wiem, co umiem i wiem, na ile sprawnie potrafię zarządzać ludźmi” - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM liderka Zjednoczonej Lewicy Barbara Nowacka.

„Wchodząc do Sejmu zrobimy wszystko, żeby osoby odpowiedzialne za więzienia CIA poniosły konsekwencje” - mówi gość RMF FM. Nawet Miller? „Oczywiście, każda osoba odpowiedzialna. Wszyscy jesteśmy świadomi tego, że osoby odpowiedzialne za swoje działania będą musiały ponieść konsekwencje” - odpowiada Barbara Nowacka. Pytana o wybór jej na liderkę odpowiada: „projekt Zjednoczonej Lewicy nie powstał w wyniku spotkania kilku panów w gabinetach. Były długie, wewnętrzne dyskusje, ale kiedy już ustaliliśmy, że to ja, to sprzeciwu nie było”. Gość RMF FM gwarantuje, że po wyborach będzie wspólny klub Zjednoczonej Lewicy.

„Tylko w ten sposób będziemy mogli walczyć z konserwatystami, którzy mają różne okropne pomysły” - mówi Nowacka. „Nie marzy mi się współrządzenie z PO. Marzy mi się, żebyśmy byli silnym, opozycyjnym głosem. PiS? Jeśli spełniłby nasze warunki, to jesteśmy gotowi rozmawiać z nimi o rządzeniu” - dodaje. „Miller i Palikot to dorośli ludzie i wiedzą, jak trzeba się hamować i kontrolować, żeby odnieść sukces. Nie mam ambicji wychowywania ich. Wiem, że wspólny sukces wymaga powściągnięcia ego” - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM.

Więcej informacji na RMF 24.