Platforma Obywatelska chce likwidacji składki na ZUS i Narodowy Fundusz Zdrowia. Partia przedstawi taką propozycję w sobotę na konwencji programowej – dowiedziały się „Wiadomości” TVP1. Po docelowej likwidacji finansowanie składek przejąłby budżet państwa.

Przewodniczący klubu PO, szef partii w Wielkopolsce Rafał Grupiński zapowiedział, że na konwencji w Poznaniu zostanie przedstawiony program PO, który jest efektem prac zespołów programowych powołanych w czerwcu przez premier Ewę Kopacz.

Grupiński mówił, że w programie znajdą się "niespodzianki". Do szczegółów dotarły Wiadomości TVP1.

Ewa Kopacz ma przedstawić propozycje m.in. zmian w podatkach, walki z bezrobociem, wsparcia dla młodych i dla przedsiębiorców, a także ograniczenie przywilejów związkowych. Główną propozycją ma być likwidacja składki na ZUS i Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak informują "Wiadomości", po docelowej likwidacji finansowanie składek miałby przejąć budżet państwa. Na wprowadzenie reformy PO daje sobie rok, dwa lata. Nad tym programem pracował Janusz Lewandowski, szef Rady Gospodarczej przy premierze - podają "Wiadomości" TVP.