Na Słowacji doszło do wypadku polskiej ciężarówki przewożącej imigrantów z Syrii. W zderzeniu z samochodem osobowym zginał 32-letni Słowak.

Auto przewoziło 20 syryjskich uciekinierów w wieku od 18 do 53 lat oraz troje dzieci. Polska ciężarówka zderzyła się czołowo w pobliżu tunelu Horelica koło Czadcy samochodem osobowym Dacia Logan na słowackich numerach rejestracyjnych. Z nieustalonych przyczyn zjechała na lewy pas szosy powodując zderzenie czołowe.

32-letni pasażer samochodu osobowego poniósł śmierć na miejscu. Polski kierowca i Syryjczycy usiłowali uciec z miejsca wypadku. Wszyscy zostali zatrzymani przez słowacką policję. Kierowca zeznał, że „został zmuszony do wzięcia imigrantów w okolicach Trenczina i miał ich przewieźć aż do Niemiec”. Więcej szczegółów nie ujawnił.

Ze źródeł słowackiej policji wynika, że ciężarówka należała do jednej z polskich wypożyczalni. Kierowca i uchodźcy, którzy przedostali się z Węgier, przebywają teraz w Kisuckim Nowym Miście, gdzie prowadzone jest policyjne dochodzenie.