Andrzej Duda zapowiada jak najszybsze złożenie swoich dwóch pierwszych projektów ustaw. Chodzi o obniżenie wieku emerytalnego i podwyższenie kwoty wolnej od podatku.

Prezydent elekt w wywiadzie dla TVP Kraków nie sprecyzował jednak czy projekty trafią do Sejmu jeszcze przed wyborami. Andrzej Duda ma nadzieję, że propozycje będą gotowe "w najbliższych tygodniach, miesiącach". "Nie chcę w tej chwili deklarować czy na pewno to będzie przed wyborami, czy też po wyborach, aczkolwiek nie ukrywam, że zależy mi tutaj bardzo na czasie" - tłumaczył prezydent elekt. Przypomniał, że podczas jednej z debat prezydenckich wspomniał, że projekty w sprawie obniżenia wieku emerytalnego i podwyższenia kwoty wolnej od podatku złoży w pierwszym roku swojej kadencji. "Ale chciałbym, żeby stało się to jak najszybciej" - dodał.

Andrzej Duda mówił również o kompletowaniu składu swojej kancelarii. "7 sierpnia wszystko będzie jasne, jeśli chodzi o kwestie personalne" - powiedział prezydent elekt, dodając, że wszystkie funkcje zostały już rozdzielone.

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta odbędzie się w przyszły czwartek 6 sierpnia. Ceremonia przed połączonym izbami Sejmu i Senatu rozpocznie się o godzinie 10:00.