Będziemy przekonywać PO do obniżenia wieku emerytalnego i zwieszenia kwoty wolnej od podatku - deklaruje Stanisław Karczewski, szef sztabu wyborczego PiS.

Wicemarszałek Senatu powiedział w radiowej Jedynce, że liczy na jak najszybsze zrealizowanie obietnicy przez prezydenta elekta Andrzeja Dudę, który obiecał skierować wnioski w tych sprawach do parlamentu.

"Tak, żebyśmy mogli o nich rozmawiać i mogli je również uchwalić, bo będzie taki czas i możliwość" - przekonywał Karczewski. Dodał, że choć politycy Platformy Obywatelskiej twierdzą, że nie jest to możliwe, to PiS będzie ich przekonywał. Przypomniał też, ze w kwestii zwięszenia kwoty wolnej od podatku wypowiadała się już nawet premier Ewa Kopacz. "A więc się zgadzamy" - podsumował wicemarszałek Senatu.

Reklama

Andrzej Duda obejmie urząd prezydenta 6 sierpnia. Przedwczoraj, w wywiadzie telewizyjnym, potwierdził, że będzie chciał jak najszybciej skierować do parlamentu projekty w sprawie obniżenia wieku emerytalnego oraz zwiększenia kwoty wolnej od podatku. Niesprecyzował jednak czy projekty trafią do Sejmu jeszcze przed wyborami.