Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło w PKW zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Wyborczego. Poinformowali o tym przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej prezes PSL Janusz Piechociński i szefowa komitetu wyborczego PSL senator Andżelika Możdżanowska.

- Jesteśmy pierwsi, pracujemy, możemy obiecać, że ta kampania będzie bardzo dynamiczna, poznają państwo prawdziwe oblicze PSL, tradycji i nowoczesności - mówiła Andżelika Możdżanowska.

Janusz Piechociński powiedział, że PSL już dziś oficjalnie rozpoczyna kampanię wyborczą i liczy na ponad 10-procentowe poparcie. Dodał, że PSL startuje z ofertą polityki umiaru i rozsądku.

- Chcemy pogodzić PO-PiS, bo nie stać nas dzisiaj na to, żeby polska polityka koncentrowała się na tym, jak dogryźć tym, których nie lubimy - powiedział lider ludowców.

Wyjaśnił, że PSL liczy na ponad 10-procentowe poparcie, ponieważ osiągnięcie tego wyniku będzie oznaczało, iż to na warunkach ludowców zostanie stworzona koalicja "nie tylko polityków, ale i obywateli wobec największych wyzwań".

Ani prezes PSL ani szefowa sztabu wyborczego nie chcieli powiedzieć, pod jakim hasłem ludowcy pójdą do wyborów. PSL wystawi w wyborach do Sejmu 920 kandydatów. Do końca lipca przygotowane będą listy wojewódzkie. W wyborach do Senatu w niektórych regionach PSL wystawi wspólnych z Platformą Obywatelską kandydatów. "Trwają na ten temat rozmowy" - powiedziała IAR Andżelika Możdżanowska.