Jak poinformowała rzecznik rządu Małgorzata Kidawa Błońska poznamy dziś nazwiska nowych ministrów. Kto znajdzie się w rządzie zostanie podane po spotkaniu premier Kopacz z prezydentem komorowskim.

Jest szansa, że na jutrzejszym posiedzeniu rząd zbierze się już z nowymi ministrami. Rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała IAR, że dziś nazwiska trzech nowych szefów resortów pozna opinia publiczna. Wieczorem prezydent spotka się z premier Ewą Kopacz i wicepremierem Januszem Piechocińskim.

Mają rozmawiać o kondycji rządowej koalicji, ale Bronisław Komorowski ma też poznać nazwiska nowych ministrów. Po tym spotkaniu pozna je także opinia publiczna - poinformowała Kidawa-Błońska. Rzeczniczka rządu nie wykluczyła, że jutrzejsze posiedzenie rządu odbędzie się już z udziałem nowych członków gabinetu. Wszystko jednak zależy od kalendarza prezydenta.

Trochę dłużej potrwa ustalanie następcy Radosława Sikorskiego na funkcji marszałka Sejmu. Jak mówiła rzeczniczka rządu, prawdopodobnie poznamy go w przyszłym tygodniu.
W ubiegłym tygodniu po przecieku z afery taśmowej do dymisji podali się ministrowie: zdrowia, skarbu i sportu.