- Jedynym ośrodkiem stabilności w państwie jest dziś Prezydent elekt, po jego zaprzysiężeniu, Sejm powinien się natychmiast rozwiązać - napisał na Twitterze Krzysztof Szczerski, jeden z najbliższych współpracowników Andrzeja Dudy.

Prezydent elekt Andrzej Duda o godzinie 11.30 wygłosi oświadczenie. Najprawdopodobniej odniesie się od serii dymisji ogłoszonych wczoraj przez premier Ewę Kopacz.

Jeden z jego najbliższych współpracowników Krzysztof Szczerski napisał na Twitterze, że prezydent elekt jest "dziś jedynym ośrodkiem stabilności w państwie".

Jedynym ośrodkiem stabilności w państwie jest dziś Prezydent elekt, po jego zaprzysiężeniu, Sejm powinien się natychmiast rozwiązać

— Krzysztof Szczerski (@KSzczerski) czerwiec 10, 2015

"Po jego zaprzysiężeniu, Sejm powinien się natychmiast rozwiązać" - stwierdził Szczerski.

Premier Ewa Kopacz powiedziała na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że na jej ręce złożyli dymisje: minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, minister skarbu Włodzimierz Karpiński, minister sportu Andrzej Biernat i szef doradców premiera, Jacek Rostowski. Jacek Cichocki złożył rezygnację z funkcji koordynatora służb specjalnych, pozostanie jednak szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Premier dodała, że nie przyjmie sprawozdania prokuratora generalnego, Andrzeja Seremeta.