Amerykańskie władze ujawniły zarzuty wobec działaczy FIFA aresztowanych w Szwajcarii. Obejmują one między innymi wymuszenia, łapownictwo, pranie brudnych pieniędzy.

Akt oskarżenia obejmujący 47 zarzutów ujawnił sąd federalny na Brooklynie, gdzie formalnie trafiła sprawa. Amerykańskie władze oskarżają w nim aresztowanych działaczy FIFA oraz 5 biznesmenów o udział w działaniach korupcyjnych trwających 24 lata. Dotyczyły one między innymi wyboru miejsc organizacji rozgrywek a także umów sponsorskich i transmisji.

Oskarżonym biznesmenom z USA i Południowej Afryki postawiono zarzut wypłacenia działaczom FIFA łapówek na kwotę 150 milionów dolarów. Departament Sprawiedliwości USA ujawnił, że czterech działaczy FIFA i dwie firmy działające na rynku sportowym przyznało się do winy i poszło na współpracę z prokuraturą.

O 16:30 w Nowym Jorku odbędzie się konferencja prasowa podczas której prokurator generalna Loretta Lynch oraz szef FBI James Comey podadzą więcej informacji w sprawie śledztwa oraz zarzutów.