Prestiżową nagrodę przyznał naszemu politykowi magazyn "The Banker" publikowany przez "The Financial Times". Doceniono miedzy innymi sukcesy Szczurka w obniżaniu deficytu sektora finansów publicznych w Polsce i plan zwiększenia skuteczności administracji podatkowej.

O gratyfikacji poinformował portal www.euractiv.pl.

- Tytuł Ministra Finansów Europy 2014 roku jest docenieniem siły polskiej gospodarki i wysiłków resortu finansów na rzecz stabilności finansów publicznych – powiedział szef Ministerstwa Finansów Mateusz Szczurek.

- Bardzo cieszę się z nagrody. Jest ona wyrazem uznania dla siły polskiej gospodarki i wysiłków Ministerstwa Finansów w walce o stabilność finansów publicznych. Nagroda potwierdza, że Polska ma widoącą rolę w europejskiej dyskusji na temat ożywienia inwestycji i wyrwania UE ze stagnacji gospodarczej - która na szczęście nie dotyczy Polski - powiedział we wtorek Szczurek w trakcie zorganizowanej przez Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy debacie na temat inwestycji i pobudzenia wzrostu gospodarczego w Europie.