Minister spraw wewnętrznych przegląda materiały dotyczące posła Przemysława Wiplera. Ma to związek z upublicznieniem nagrań z października ubiegłego roku z policyjnej interwencji w nocy w Warszawie. Na ujawnionych fragmentach widać, że poseł Wipler zostaje obezwładniony i pobity przez funkcjonariuszy.

Rzeczniczka resoru spraw wewnętrznych Małgorzata Woźniak wyjaśnia w rozmowie z IAR, że minister Teresa Piotrowska zażądała materiałów, które otrzymał były szef resortu Bartłomiej Sienkiewicz. Po obejrzeniu dostarczonych materiałów zostaną przedstawione wnioski - zapewnia Woźniak.

Śledczy zarzucili Wiplerowi, że popełnił dwa czyny: zmuszał przemocą funkcjonariuszy policji do zaniechania prawnej czynności służbowej, naruszając jednocześnie ich nietykalność cielesną oraz "znieważał dwóch funkcjonariuszy słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych". Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście.

Reklama

Film jest niemy więc nie wiadomo, co mówi polityk. Widać jednak kiedy zaczyna się przepychanka, a jeden z mundurowych pryska politykowi w twarz gazem. Następnie z policjantką przewracają posła na ziemię i próbują go skuć. Poseł się wyrywa, policjantka bije go pałką.