Super Ekspres opublikował nagranie, na którym widać, że poseł Wipler został pobity przez policję. Zmontowany z nagrań miejskiego monitoringu film pokazuje posła Kongresu Nowej Prawicy, który zgodnie przedstawionym mu aktem oskarżenia miał obrażać funkcjonariuszy i „przemocą zmuszać ich do zaniechania czynności”.

Sprawa pobicia Przemysława Wiplera rozpoczęła się w nocy z 29 na 30 października 2013 r., kiedy to poseł Kongresu Nowej Prawicy i kandydat na prezydenta Warszawy, został zatrzymany pod warszawskim klubem „Enklawa” przez policjantów. Ustalono, iż miał on 1,4 promila alkoholu we krwi. Z informacji przekazanych przez policję miał on zachowywać się agresywnie i znieważał funkcjonariuszy.

Na opublikowanym filmie widać ewidentnie będącego pod wpływem alkoholu posła, lecz również agresywne zachowanie policjantów.

Nagranie podważa wersję policjantów i prokuratury, przedstawioną w akcie oskarżenia. Film z monitoringu podważa też relację jednego ze świadków, który zaraz po wydarzeniu twierdził, że to Wipler był agresorem, a policjanci próbowali go tylko uspokoić.